27 stycznia zostanie zakończone wsparcie dla Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Już w najbliższy poniedziałek zakończy się wsparcie dla Ubuntu 13.04 Raring Ringtail. Po tym dniu Menedżer aktualizacji nie będzie informował o zmianach w pakietach dotyczących systemu.

Canonical ogłosiło wydanie Ubuntu 13.04 Raring Ringtail blisko 9 miesięcy temu – 25 kwietnia 2013 roku. Było to pierwsze wydanie z nowym, 9-cio miesięcznym wsparciem dla wydań nie-LTS.

Osoby, które zdecydowały się na instalację Ubuntu 13.04 Raring Ringtail powinny dokonać aktualizacji do wersji 13.10 Saucy Salamander. O tym, jak dokonać aktualizacji, przeczytacie tutaj – Aktualizacja Ubuntu z wersji 13.04 Raring Ringtail do 13.10 Saucy Salamander.

Jak będziecie wspominać to wydanie Ubuntu?
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Jo

  Ja w ubuntu 13.10 mam problem z instalacją zamkniętego sterownika do amd Radeon HD 6750

 • magic74

  No i dobrze bo to jest szpiegująca wersja Ubuntu
  Unity nie używam bo to porażka totalna dla mnie, a w moim ulubionym Gnome Canonical żądał co chwila autoryzacji dla zbierania informacji przez Ubuntu po odmowie nie działał ani Evolution ani Empathy gdyby nie fakt że lubie obsługę deb i jestem do niej przyzwyczajony już bym po wydaniu tej wersji 13.04 został na OpenSuse (pierwsze kroki ku temu zrobiłem jak tylko powstała ta nakładka na Compiz zwana Unity i Uważam że Kameleon jest super tylko obsługa pakietów deb jakoś bardziej mi pasuje)

  Tak też używałem Mint ale tam znowu też był problem z Gnome Shell

 • clfapujc

  „9-cio miesięcznym”

  Ale razi ten błąd.

 • michal49

  @magic74:disqus
  A o Kubuntu szanowny kolega słyszał?
  Nie szpieguje, a interfejs ma o niebo lepszy. No i wszystkie pakiety z ubuntu są normlnie dostępne.

 • Krzysztof Magoń

  To prawda OpenSuse też uwarzam za lepszy od ,Ubuntu Ub po traciło troche na lekości
  i stabilności po za tym zdolność do współ grania z kartami takimi jak Voodo 3dfx Navidia 4 czy radeon
  nie mówiąc już o seri Ati 9200 jednak Unity w ostanich wydaniach od wesji 11.10 po prawiło się Widzi sterowniki Nvidia MX 4 440 ,TNT oraz Ati Radeon 9800 ale Ubuntu ma jednak coś co lubie prosty system komend Sudo apt…………………..a Suse i Novel nie trzeba po prostu się znać na suse i Novel a na ubuntu na wet laik sobie poradzi z terminalem na zasadzie kopiuj wklej po za tym braóje mi wygaszacza ekranu z wersji 8.10 która była bardzo fajna to znaczy Tunel również uwarzam że ubuntu skoro wspiera PPC podobnie do Novela powino do gadać się z adobe o wesji Adobe flash plugins w wesji ppc